×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogorszenie pogody: Idzie ochłodzenie, deszcze. Niewykluczone burze

Autor: PAP 05 marca 2017 14:18

Pogorszenie pogody: Idzie ochłodzenie, deszcze. Niewykluczone burze fot. pixabay.com

Jak informuje IMGW, Skandynawia będzie pod wpływem rozległego niżu znad Finlandii. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Polska będzie pod wpływem niżu znad Suwalszczyzny. Z zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i powoli będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia na zachodzie kraju. W całym kraju opady deszczu, na północnym wschodzie o natężeniu umiarkowanym i tam prognozuje się wysokość opadów do 18 mm. Na Mazurach możliwy deszcz ze śniegiem, a w górach także śniegu. Na zachodzie i południu opady będą miały charakter opadów przelotnych. Na południowym zachodzie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie, około 8 st. w centrum, do 12 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni, tylko na północy północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, lokalnie na północy kraju także śniegu. Temperatura minimalna przeważnie od 1 st. do 4 st., tylko na północnym wschodzie miejscami -1 st., 0 st. Wiatr słaby, zmienny, tylko na północy umiarkowany, okresami dość silny, północno-wschodni.

We wtorek zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami. Okresami opady; na południu kraju deszczu, na pozostałym obszarze przeważnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 st. na krańcach północnych, około 4 st. w centrum, do 10 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI