Pogoda: Zbliża się ocieplenie i opady deszczu

Autor: TVP/Interia Pogoda 02 lutego 2021 14:24

Pogoda: Zbliża się ocieplenie i opady deszczu Niż Quirin, który przybędzie do nas znad zachodniej Europy przyniesie ocieplenie i pochmurne niebofot. shutterstock.com

Jak informuje TVP Łódź niż Quirin, który przybędzie do nas znad zachodniej Europy przyniesie ocieplenie i pochmurne niebo. W środę i czwartek z zachodu na wschód  przetaczać się będą kolejne niże, z których popada deszcz, chwilami intensywnie. Ale mrozy szybko powrócą.

Jak prognozują synoptycy środę i czwartek należy się spodziewać wyraźnego ocieplenia w całym kraju. Tylko na północnym wschodzie utrzyma się zimowa pogoda z opadami śniegu. Opadów śniegu i deszczu ze śniegiem należy się spodziewać również na wybrzeżu i Pomorzu, natomiast w pozostałej części kraju opadów deszczu.

Termometry wskażą nawet 9 st. powyżej zera (woj. dolnośląskie). Ciepło zrobi się również na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu - tam 7 st. Celsjusza - podaje Interia.pl .

Jednak w nocy z czwartku na piątek ponownie wróci ochłodzenie. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu odczujemy silny mróz sięgający nawet 15 st. poniżej zera. Chłodno będzie również w centrum (-6 st.), natomiast w Małopolsce temperatura będzie utrzymywała się powyżej zera.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI