"Czwartek będzie najładniejszym i najcieplejszym dniem w tym tygodniu. W najcieplejszym momencie dnia w całej Polsce temperatura maksymalna przekroczy 20 st. C" - podkreślił synoptyk.

Najchłodniej będzie na Podhalu 19 st. C, na Helu i w Suwałkach termometry pokażą 21 st. C, w centrum około 24 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie do 27 st. C.

"Przez cały dzień będzie bardzo słonecznie. Bezchmurnym niebem będą mogli cieszyć się mieszkańcy południa Polski, jednak im dalej na północ, to chmur zacznie przybywać" - powiedział.

W centralnej części kraju zachmurzenie będzie małe, tylko na Pomorzu umiarkowane. "Czwartek to kolejny dzień bez opadów deszczu, co z jednej strony jest plusem, ale z drugiej strony susza hydrologiczna daje się we znaki" - dodał.

Wiatr będzie słaby, umiarkowany z południowego zachodu. "Ten słaby wiatr spowoduje, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa, niż ta, którą pokaże termometr. Wieczór też będzie ciepły, ale już noc z czwartku na piątek na zachodzie przyniesie opady deszczu" - podsumował.