Pogoda: Wtorek pochmurny, możliwe opady deszczu.

Autor: PAP 26 kwietnia 2022 09:08

Pogoda: Wtorek pochmurny, możliwe opady deszczu. Pogoda: Wtorek pochmurny, możliwe opady deszczu./ fot.shutterstock.com

We wtorek prognozujemy zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano możliwe rozpogodzenia na północy i krańcach zachodnich, które powinny się utrzymać w ciągu dnia. Temperatura maksymalna od 9 st. C nad morzem i Podhalu do 15 stopni na północnym zachodzie - powiedziała PAP synoptyk IMGW-PIB Ewa Łapińska.

Jak prognozuje synoptyk IMGW-PIB Ewa Łapińska, we wtorek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. "Więcej rozpogodzeń na północy, północnym zachodzie i krańcach zachodnich. Rano powinno być pogodnie" - wskazała. Pochmurnie może być na wschodzie, w centrum i na południu kraju - tam miejscami może padać deszcz.

"Temperatura ok. 0-1 stopnia Celsjusza na Kaszubach i pojezierzu pomorskim, 5 stopni w centrum i 6-8 st. C na południowym wschodzie" - powiedziała Łapińska.

Zgodnie z prognozą pogody Ewy Łapińskiej, we wtorek, "w ciągu dnia najwięcej pogodnego nieba będzie na północy i zachodzie Polski. "W centrum zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na pozostałej części kraju sporo chmur z możliwymi przejaśnieniami. Miejscami, na Podlasiu, Mazowszu, Śląsku i Dolnym Śląsku, Małopolsce i Lubelszczyźnie, popada przelotny deszcz" - zaznaczyła.

"Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie ok. 9 st. C nad morzem i Podhalu, na wschodzie kraju 11-12 stopni. Najcieplej będzie północnym zachodzie do 15 st. C - tam będzie więcej rozpogodzeń i słonecznie. Wiatr umiarkowany w kierunku północnym" - wskazała synoptyk IMGW.

Ewa Łapińska nie prognozuje znaczących zmian w pogodzie wieczorem. "Najchłodniej będzie nad morzem, zaś najcieplej na północnym zachodzie" - wskazała Łapińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI