Pogoda: Wtorek ciepły, do 14 stopni Celsjusza

Autor: PAP 15 marca 2022 09:37

Pogoda: Wtorek ciepły, do 14 stopni Celsjusza We wtorek najwięcej słońca będzie na wschodzie i południu Polski/ fot. shutterstock.com

We wtorek najwięcej słońca będzie na wschodzie i południu Polski. Na pozostałym obszarze przeważnie pochmurno i dżdżyście - wynika z prognozy pogody przygotowanej dla PAP przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW prognozuje, że rano na Podlasiu, Lubelszczyźnie i woj. podkarpackim będzie pogodnie, na pozostałym obszarze możliwe zachmurzenie. "Temperatura od -2 st. C na Podlasiu, 1 stopnia w centrum do 6 stopni na zachodzie" - przekazała PAP synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Po południu spodziewane są słabe opady deszczu w woj. lubuskim, na północy Wielkopolski, Kujawach i Pomorzu. "Na południu i południowym wschodzie będzie słonecznie, chmury możliwe na północy i zachodzie" - prognozuje IMGW.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 7 st. C na Wybrzeżu, w centrum 8 stopni, 14 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

Wieczorem opady deszczu na północy i północnym-zachodzie kraju stopniowo będą słabły i będą się przemieszczać na wschód. Słaby deszcz na Pomorzu, Kujawach, Warmii i Mazurach. "W górach mogą się pojawić opady deszczu, które będą przechodziły w śnieg" - wskazała synoptyk IMGW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI