×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda: wieczorem burze na zachodzie, noc chłodna

Autor: PAP 25 maja 2021 16:48

Pogoda: wieczorem burze na zachodzie, noc chłodna Burze w Polsce Zachodniej mogą się utrzymywać w godzinach wieczornych; fot. unsplash.com

"Burze w Polsce Zachodniej mogą się utrzymywać w godzinach wieczornych. W nocy będzie chłodno – prognozuje Kamil Walczak, synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W godzinach popołudniowych w całym kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia możliwe będą na południowym wschodzie. Burze mogą wystąpić na zachodzie kraju oraz na krańcach południowo-wschodnich.

Burze i drobny grad

"W czasie burz może spaść do 15 litrów wody na mkw, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 70 km/h" - powiedział Kamil Walczak. Synoptyk nie wyklucza też wystąpienia opadu drobnego gradu podczas burz.

"Najwyższa temperatura maksymalna będzie na południowym wschodzie kraju, tam 20-22 stopnie. Nad resztą kraju zdecydowanie chłodniej, od 15 do 18 stopni" - przekazał synoptyk. Burze, które w ciągu dnia występowały na zachodzie kraju, "mogą jeszcze utrzymać się w godzinach wieczornych, ale w nocy będą już stopniowo zanikać" - zaznaczył Walczak. Na wschodzie kraju będzie padał deszcz, lokalnie może spaść do 10 litrów wody na mkw.

Chłodna noc

W nocy będzie chłodno z temperaturą od 5 do 8 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie nad samym morzem, gdzie temperatura wyniesie do 10 stopni. Natomiast chłodniej w rejonach podgórskich, gdzie będą zaledwie 2-4 stopnie. "W nocy na szczytach Tatr możliwy jest opad deszczu ze śniegiem" - ostrzegł synoptyk IMGW. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI