Pogoda: W środę wyraźnie ochłodzenie na zachodzie kraju

Autor: PAP 06 października 2021 11:06

Pogoda: W środę wyraźnie ochłodzenie na zachodzie kraju W środę na zachodzie kraju temperatura maksymalna wyniesie około 15 stopni Celsjusza. / fot. shutterstock

W środę na zachodzie kraju temperatura maksymalna wyniesie około 15 stopni Celsjusza. W pasie od Gdańska na północy po Katowice na południu spadnie deszcz - powiedział PAP Michał Ogrodnik, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej po ostatnich kilku bardzo ciepłych i pogodnych dniach, w środę na zachodzie kraju nastąpi zdecydowane ochłodzenie. Na południowym zachodzie, gdzie jeszcze we wtorek termometry wskazywały do 25 stopni Celsjusza, w środę temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 15 stopni.

"Mając w pamięci ostatnich kilka dni, to środa będzie zdecydowanie chłodniejsza. W całym kraju pojawi się więcej chmur. Zachmurzenie umiarkowane będzie tylko na wschodzie Polski. W centrum zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże. Największe zachmurzenie i deszcz spodziewane są w pasie województw od zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, zachodnią część mazowieckiego po dolnośląskie, opolskie, śląskie i częściowo małopolskie. Największe opady będą w trzech województwach śląskich, gdzie na metr kwadratowy w ciągu dwunastu godzin może spaść około 10 litrów deszczu na metr kwadratowy" - powiedział Ogrodnik.

W ciągu dnia najchłodniej będzie na zachodzie i północy kraju, gdzie maksymalnie termometry wskażą około 15-16 stopni Celsjusza. W centrum i na Podkarpaciu maksymalna temperatura wyniesie około 18 stopni. W ciągu dnia wiatr osłabnie i tylko na wschodzie i północnym wschodzie kraju osiągnie w porywach do 60 km/h. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI