Pogoda: W środę niemal w całej Polsce będzie padać

Autor: PAP 16 lutego 2022 09:56

Pogoda: W środę niemal w całej Polsce będzie padać W środę w całej Polsce będzie pochmurno, niemal wszędzie będzie padać./ fot.pixabay.com

W środę w całej Polsce będzie pochmurno, niemal wszędzie będzie padać. Słońce wyjrzy tylko w Małopolsce - prognozuje synoptyk IMGW Michał Ogrodnik. Dodał, że mimo dodatnich temperatur może być nam zimno za sprawą porywistego wiatru.

"Na północy spadnie 8 mm deszczu, możliwy jest także deszcz ze śniegiem" - zapowiedział w rozmowie z PAP synoptyk IMGW. Wytłumaczył, że mieszkańcy północnej Polski - zwłaszcza Pomorza i Suwalszczyzny - nie mają co liczyć na rozpogodzenia, ale w okolicach Krakowa słońce może czasami wyjrzeć zza chmur, a opady powinny być tylko przelotne.

Temperatury - według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - będą dodatnie. Najniższe, bo jedynie 4 stopnie, na Suwalszczyźnie i na Kaszubach, wyrównane na zachodzie i w centrum - około 8 stopni i najwyższe w Małopolsce - 10 stopni C.

"Niestety, mimo to nie będziemy mieli tzw. komfortu termicznego, bo porywy wiatru sprawią, że odczuwalnie będzie chłodniej" - wyjaśnił synoptyk.

Nad morzem i w Sudetach będzie wiało w porywach do 60-70 km/h. A wraz z upływem dnia południowy i południowo-zachodni wiatr będzie się wzmagać. "Wieczorem te prędkości staną się niebezpieczne. Porywy mogą osiągnąć nawet 100 km/h. Dlatego już rano, planując dzień, warto wziąć to pod uwagę" - dodał Michał Ogrodnik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI