Pogoda: w środę nieco chłodniej, miejscami deszcz i burze

Autor: PAP 11 sierpnia 2021 09:16

Pogoda: w środę nieco chłodniej, miejscami deszcz i burze Pogoda: w środę nieco chłodniej, miejscami deszcz i burze/pixabay.com

Środa będzie trochę chłodniejsza niż wtorek, najcieplej będzie na południowym wschodzie kraju, gdzie termometry wskażą do 27 stopni. Pogodnie będzie na zachodzie kraju, na pozostałym obszarze spodziewać się można miejscami deszczu i burz - prognozuje synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.

Szymon Ogórek z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego powiedział PAP, że środa będzie trochę chłodniejsza niż wtorek. Najchłodniej będzie na północy, gdzie termometry wskażą 20-21 stopni, a najcieplej na południowym-wschodzie - 26-27 stopni. W centrum będzie to ok. 24 stopni.

Najpogodniej będzie na zachodzie kraju. Jeśli popada, to słabo i lokalnie. "Więcej zjawisk w postaci przelotnych opadów deszczu, a nawet miejscami burz, spodziewamy się na północy i częściowo na wschodzie naszego kraju" - powiedział synoptyk. Możliwe też będą miejscami na południowym wschodzie i w centrum. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI