Według prognozy pogody na sobotę przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, przez najbliższe dni nie są prognozowane większe zmiany.

Zobacz: Przymrozki prędko nie ustąpią

"W sobotę pogoda będzie podobna do piątkowej. Na północy i w całej wschodniej części kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Poza tym obszarem generalnie będzie więcej słońca. Prognozujemy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Nadal będzie wiał słaby wiatr, z kierunków zmieniających się. Jedynie na wschodnim Wybrzeżu może być nieco silniejszy. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 10 stopni Celsjusza w rejonach nadmorskich, przez 16 na przeważającym obszarze kraju, do 19 stopni na Ziemi Lubuskiej" - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

W nocy na niebie pojawi się nieco więcej chmur. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są na krańcach wschodnich i na północnym wschodzie. Tam też przy gruncie możliwe są spadki temperatury do minus 1 stopnia. Podobną temperaturę przy gruncie zapowiadają synoptycy także w rejonach podgórskich Karpat. Na pozostałym obszarze kraju od 1 do 6 stopni na plusie. Lokalnie, szczególnie na Pomorzu i Wybrzeżu, mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów i przelotne, słabe opady deszczu. Wiatr zmieni kierunek na południowo wschodni i będzie słaby.