×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda: w sobotę ciepło, miejscami nawet 15 stopni C.

Autor: PAP 18 marca 2023 09:20

Pogoda: w sobotę ciepło, miejscami nawet 15 stopni C. Pogoda: w sobotę ciepło, miejscami nawet 15 stopni C./ fot.shutterstock.com

W sobotę będzie pogodnie niemal w całym kraju, tylko na Wybrzeżu słabe opady deszczu. W ciągu dnia będzie dość ciepło, a na krańcach południowo-zachodnich termometry wskażą 15 st. C. - poinformował PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, jedynie na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na Wybrzeżu słabe opady deszczu.

W sobotę wiosenna aura

Temperatura maksymalna od 8-10 stopni Celsjusza na wschodzie kraju, do 15 stopni na krańcach południowo-zachodnich. Jedynie w rejonie Zatoki Gdańskiej zimniej, do 7 stopni.

Wiatr będzie umiarkowany, we wschodniej połowie kraju i nad morzem czasami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

W nocy na południu kraju pogodnie, w północnej części zachmurzenie umiarkowane i okresami duże. Na Pomorzu miejscami słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna wyniesie od -1 stopnia na wschodzie i południu kraju do 5 stopni na zachodzie. W kotlinach karpackich lokalnie temperatura spadnie do -3 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie na południu Podkarpacia początkowo porywisty, potem słabnący. Wiatr południowy.

Jakub Gawron poinformował, że weekend ogólnie będzie słoneczny i dość ciepły. W niedzielę temperatura w całym kraju będzie dwucyfrowa, od 10 do 16 stopni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI