Pogoda: W sobotę burze z deszczem. Niedziela pogodna i słonecznawww.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl - 07 czerwca 2019 10:23


Jeden z weekendowych dni będzie bardzo niespokojny, z burzami, ulewami, a nawet gradobiciami i wichurami. Drugi będzie kompletnie odmienny, słoneczny i ciepły - informuje twojapogoda.pl.

Weekend rozpocznie się bardzo ciepło. O poranku w sobotę (8.06) termometry pokażą przeważnie od 15 do 17 stopni. Początkowo będzie jeszcze pogodnie i bez opadów, ale szybko się to zmieni, ponieważ nad zachodnie województwa znad Niemiec wkroczy chłodny front atmosferyczny.

Polska zostanie podzielona przez front na połowę. Na zachodzie, gdzie spłynie chłodniejsza masa, temperatura miejscami nie przekroczy 20 stopni. Do południa miejscami może jeszcze pokropić. Po południu padać przestanie, a niebo rozpogodzi się.

Niedziela (9.06) zapowiada się zupełnie odmiennie od dnia poprzedniego. Od świtu do zmierzchu będzie słonecznie, a jeśli popada i zagrzmi, to tylko miejscami na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Na wschodzie temperatura spadnie, a na zachodzie wzrośnie.

W efekcie będziemy się cieszyć naprawdę przyjemnym powietrzem, nie za ciepłym i niezbyt zimnym. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie od 23 do 25 stopni. 

Więcej w serwisie twojapogoda.pl.