Pogoda: w poniedziałek możliwe przelotne opady; temperatura do 25 st. C

Autor: PAP 09 sierpnia 2021 09:27

Pogoda: w poniedziałek możliwe przelotne opady; temperatura do 25 st. C W poniedziałek na północy i północnym wschodzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu./fot. shutterstock.com

W poniedziałek na północy i północnym wschodzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a w pasie północnym - od Pomorza Zachodniego po Podlasie lokalnie możliwe są burze - poinformowała synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk. Na pozostałym obszarze ma być pogodnie z temperaturą do 25 st. C.

W poniedziałek na północy i północnym wschodzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. W pasie północnym - od Pomorza Zachodniego po Podlasie - lokalnie możliwe są również burze. "Poza tym nie prognozujemy opadów, będzie dość pogodnie, dzień będzie przyjemny" - przekazała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Dodała, że najchłodniej będzie na Podhalu, tam termometry pokażą 20 st. C. W Kotlinach Sudeckich temperatura wyniesie 22-23 st. C, a na Wybrzeżu od 21 do 23 st. C. Na Podlasiu i Lubelszczyźnie będzie podobnie, ok. 22-23 st. C. Na pozostałym obszarze kraju 24-25 st. C. Chłodniej może być również w Małopolsce, gdzie będzie się utrzymywało zachmurzenie, tam ok. 22 st. C.

Wiatr porywisty będzie jedynie w czasie burz, kiedy jego porywy osiągną prędkość do 70 km/h. Opady podczas burz będą niewielkie i wyniosą 15 mm, lokalnie 20 mm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI