Pogoda: W poniedziałek będzie chłodno i wietrznie

Autor: PAP 04 kwietnia 2022 10:57

Pogoda: W poniedziałek będzie chłodno i wietrznie Pogoda: W poniedziałek będzie chłodno i wietrznie /fot.shutterstock.com

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zachodnia i częściowo środkowa Europa znajduje się w zasięgu wyżu z centrum nad północnym Atlantykiem. Polska jest w zasięgu rozległego układu niżowego znad Skandynawii i Bałtyku. Z zachodu zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

W poniedziałek na południu i południowym wschodzie oraz rano na krańcach wschodnich zachmurzenie umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, początkowo w centrum i na wschodzie kraju również śniegu.

Temperatura maksymalna ok. 4-5 st.C na wschodzie, nad morzem i w Kotlinie Kłodzkiej do 10 st.C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 1 do 4 st.C.

Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem wzmagający się do silnego i bardzo silnego, od 40 do 55 km/h, w porywach nad morzem do 100 km/h, na północy miejscami do 90 km/h, w pasie dzielnic centralnych do 80 km/h, na obszarach podgórskich w Sudetach do 75 km/h, na południu do 60 km/h, południowo-zachodni. W górach porywy do 90 km/h, powodujące zamiecie śnieżne.

Jaka pogoda w nocy ?

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, okresami również śniegu. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Temperatura minimalna od 0 st.C na wschodzie i miejscami na północy do 3 st.C na zachodzie, w rejonach podgórskich od -5 st.C do 0 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem początkowo silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach nad morzem do 100 km/h, w północnej połowie kraju do 90 km/h, na obszarach podgórskich Dolnego Śląska do 80 km/h, w centrum i na południu do 70 km/h, południowo-zachodni. W trakcie nocy wiatr będzie słabł. W górach porywy do 110 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI