Pogoda: W piątek gwałtowne burze, grad i trąby powietrzne

Autor: PAP 01 lipca 2022 09:46

Pogoda: W piątek gwałtowne burze, grad i trąby powietrzne Pogoda: W piątek gwałtowne burze, grad i trąby powietrzne/ fot.shutterstock.com

W piątek przez cały dzień będzie gorąco . Lokalnie wystąpią silne burze, możliwy jest także grad. Na zachodzie kraju i Pomorzu możliwe są trąby powietrzne.

W piątek w ciągu dnia zachmurzenie będzie słabe i umiarkowane. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu do 25 st. C, a na południowym - wschodzie do 37 st. C.

"Przez cały dzień będzie pogodnie, jedynie na wschodzie kraju lokalnie będzie deszczowo" - przekazał synoptyk i dodał, że nadal w ciągu dnia prognozowane są gwałtowne burze.

"Na zachodzie kraju oraz w rejonie Pomorza i Kujaw niewykluczone są trąby powietrzne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności" - podkreślił. W ciągu dnia wiatr będzie słaby i umiarkowany, w trakcie burz porywisty do 90 km/h, lokalnie do 130 km/h.

W nocy z piątku na sobotę strefa burz przesunie się nad wschodnią część kraju, a od zachodu będzie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

"Weekend będzie nieco chłodniejszy, ale już od poniedziałku prawdopodobnie czeka nas powrót upałów i burze" - podsumował Folwarski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI