Pogoda: W niedzielę miejscami ciepło, aż do 21 st. C.

Autor: PAP 01 maja 2022 09:57

Pogoda: W niedzielę miejscami ciepło, aż do 21 st. C. W niedzielę będzie stosunkowo ciepło. W Opolu termometry mogą wskazać do 21 stopni Celsjusza / fot. shutterstock

W niedzielę będzie stosunkowo ciepło. W Opolu termometry mogą wskazać do 21 stopni Celsjusza. Na drugim biegunie będzie Wybrzeże, gdzie maksymalnie prognozujemy 11-12 stopni - powiedział PAP Michał Folwarski, synoptyk IMGW-PIB.

Według Michała Folwarskiego z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę najcieplejszy i najchłodniejszy punkt kraju będzie dzieliła różnica około 10 stopni Celsjusza.

"W niedzielę opady są możliwe w całym kraju. Najwięcej deszczu spadnie na południu, gdzie możliwe są nawet lokalne burze. Na przeważającym obszarze, w najcieplejszym momencie dnia, termometry wskażą od 17 do 19 stopni Celsjusza. Na południowym zachodzie prognozowane są temperatury do 20-21 stopni. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu. Tu spodziewamy się maksymalnie 11-12 stopni" - powiedział Michał Folwarski.

W nocy słabe opady deszczu będą stopniowo zanikały. Miejscami zapowiadane są mgły, które na Pomorzu mogą być marznące. Temperatura minimalna wyniesie od minus 2 stopni na północy kraju do 4-5 stopni na przeważającym obszarze kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI