×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda: w czwartek 23 marca ciepło, nawet do 19 st. C

Autor: PAP 23 marca 2023 09:58

Pogoda: w czwartek 23 marca ciepło, nawet do 19 st. C Pogoda: w czwartek ciepło, nawet do 19 st. C / fot.sadyogrody.pl

W czwartek najcieplej będzie na południu kraju. Tam, jak powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik, miejscami temperatura wzrośnie nawet do 19 stopni Celsjusza. Noc będzie ciepła, ale już w całym kraju pochmurna i z przelotnymi, słabymi opadami.

Czwartek będzie najpogodniejszy na południowym wschodzie. A to oznacza, że na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce można spodziewać się dużo słońca . Ta część kraju, jak i całe południe, będzie najcieplejsze. "Tam powinno być nawet 18, a lokalnie i 19 stopni Celsjusza" - powiedział PAP Michał Ogrodnik z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Z kolei na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie duże, ale pojawia się też większe przejaśnienia. "Najwięcej ich będzie w centralnej części kraju, choć i tam, jak również na zachodzie, może miejscami słabo popadać. Natomiast najwięcej chmur spodziewamy się na północy. Im dalej na północ tym też więcej opadów deszczu. Z tym że to będą przelotne opady" - przekazał synoptyk IMGW.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura sięgnie 10-11 stopni Celsjusza nad samym morzem, 12-13 stopni w województwach północnych, w centrum ok. 16 stopni, do 18-19 stopni Celsjusza na południu.

Wiatr będzie umiarkowany, chwilami porywisty. "Te porywy mogą osiągać do 55 km/h. W dalszym ciągu będzie wiało z południowego zachodu" - mówił synoptyk IMGW.

Noc z czwartku na piątek temperaturowo ma być podobna do poprzedniej, z tym że na Podhalu ta minimalna wartość powinna kształtować się już na poziomie nie 1-2 stopni Celsjusza , a 5 na plusie. Tyle samo powinny wskazać termometry na Suwalszczyźnie. W centrum temperatura minimalna wyniesie ok. 8-9 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być na południu. Tam ok. 10 stopni Celsjusza.

Jak podał synoptyk, zachmurzenie duże spodziewane jest już w całym kraju. "Większe przejaśnienia ewentualnie mogą pojawić się tylko na południowym wschodzie Polski. Miejscami w całym kraju będzie padał deszcz. Najwyższe sumy opadów prognozujemy dla północnego wschodu, ale to będą raptem 3 mm deszczu. Niewiele" - przyznał Ogrodnik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI