Według prognozy pogody na środę przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, będzie to ostatni dzień w tym tygodniu z opadami.

Jaka pogoda w środę 9 marca 2022 r?

"W środę wschodnia połowa kraju będzie jeszcze z zachmurzeniem dużym i opadami śniegu oraz deszczu i śniegiem, a w centrum i na północny, lokalnie deszczu. Temperatura maksymalna w tej części kraju wyniesie 5 stopni Celsjusza. Na zachodzie bez opadów, słonecznie i do 9 stopni. Wiatr będzie słaby, lokalnie umiarkowany z kierunków północnych" - powiedziała Ilona Bazyluk z IMGW-PIB.

W nocy pojawi się więcej rozpogodzeń w całym kraju. Tylko na południu możliwe będzie większe zachmurzenie i opady śniegu. Wraz z rozpogodzeniami temperatura w nocy spadnie do minus 9 stopni na Suwalszczyźnie i minus 4 stopni w centrum kraju. Najcieplej - jeden stopień na plusie - będzie na zachodzie Polski. W terenach podgórskich prognozowane jest minus 6, a w kotlinach karpackich minus 10 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

Od czwartku do końca tygodnia zapowiada się poprawa pogody. W całej Polsce ma być już pogodnie, słonecznie i bez opadów. Na zachodzie kraju temperatura może dojść do 8-10 stopni Celsjusza.