Pogoda: Środa bardzo ciepła; w nocy do kraju wejdzie chłodny front

Autor: PAP 20 października 2021 09:01

Pogoda: Środa bardzo ciepła; w nocy do kraju wejdzie chłodny front Pogoda: Środa bardzo ciepła; w nocy do kraju wejdzie chłodny front/fot.pixabay.com

Środa będzie bardzo ciepła, z temperaturami do 22 stopni Celsjusza - powiedział Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego. W nocy na zachodzie Polski pojawią się oznaki chłodnego frontu atmosferycznego.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, środa będzie bardzo ciepłym dniem, z temperaturą maksymalną od 15 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 19 stopni w centrum, do 22 stopni na południowym zachodzie kraju.

"Można powiedzieć, że to będzie kulminacja kilkudniowego ocieplenia. Po przejściu strefy opadów za wschodnią granicę Polski, nad naszym krajem może jeszcze przelotnie popadać tylko na północnym wschodzie. W ciągu dnia wiatr będzie umiarkowany, porywisty i osiągający na Wybrzeżu i terenach podgórskich oraz Podkarpaciu do 70 km/h" - powiedział Ogórek.

W nocy ze środy na czwartek do Polski będzie wchodził front chłodny. Południe i południowy wschód kraju nadal będzie pogodny i bez opadów. Od zachodu zachmurzenie wzrośnie i pojawią się przelotne opady deszczu. W nocy temperatura spadnie do 10 stopni Celsjusza na wschodzie, 12-13 stopni na zachodzie i około 14 stopni na Wybrzeżu. W całym kraju będzie wiał umiarkowany i porywisty wiatr z kierunku południowo-zachodniego, który w głębi lądu osiągnie prędkość do 55 km/h. W czwartek jego siła wzrośnie do 90 km/h na zachodzie i 100 km/h na Wybrzeżu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI