Pogoda: Przymrozki i marznące opady w tym tygodniu

Autor: PAP 28 listopada 2022 16:12

Pogoda: Przymrozki i marznące opady w tym tygodniu Jak przekazał IMGW najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, gdzie temperatura nocą obniży się do minus 7 stopni / fot. shutterstock

Polska będzie pod wpływem wyżu, który przyniesie pogodę pochmurną i mglistą ze słabymi opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu oraz opadami marznącymi powodującymi gołoledź.

Jak przekazał IMGW najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, gdzie temperatura nocą obniży się do minus 7 stopni, a w ciągu dnia wzrośnie do zaledwie 1. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie w poniedziałek i wtorek, w południe, temperatura powietrza osiągnie 7 stopni.

W ciągu tego tygodnia Polska pozostawać będzie w zasięgu wyżu, ale ten jesienny wyż przyniesie nam pogodę pochmurną i mglistą ze słabymi opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu oraz opadami marznącymi powodującymi gołoledź - zapowiedzieli w komunikacie synoptycy.

Przestrzegli, że drogi i chodniki okresami będą śliskie z powodu oblodzenia mokrej nawierzchni przy spadku temperatury poniżej zera lub też za sprawą marznącego deszczu i mżawki powodujących gołoledź.

Pogoda w dniach 28 - 30 listopada

Od poniedziałku do środy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południowym wschodzie. Miejscami na północy i w centrum wystąpią słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Nocą i w godzinach porannych lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów - przekazał IMGW.

Temperatura minimalna wynosić będzie od minus 7 w rejonach podgórskich do trzech stopni na wybrzeżu. Temperatura maksymalna będzie od minus 2 na Suwalszczyźnie do 7 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

Pogoda na początku grudnia 2022

Od czwartku do soboty zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami na południu i południowym wschodzie. W sobotę na północy kraju może padać słaby śnieg. Temperatura minimalna wyniesie od minus 7 st. na Suwalszczyźnie do 3 na wybrzeżu, a maksymalna od minus 3 stopni na Suwalszczyźnie do 5 na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czwartek na wschodzie i północy porywisty, wschodni - ustalili synoptycy.

Na niedzielę IMGW zapowiada pogodę pochmurną z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Nad ranem temperatura powietrza kształtować się będzie od minus 6 na Suwalszczyźnie do 1 stopnia na południu kraju, a w południe od minus 2 stopni na Suwalszczyźnie do 3 na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr nadal słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI