Pogoda: Przed nami noce z przymrozkami

Autor: www.sadyogrody.pl/ Twoja Pogoda 16 września 2020 11:53

Pogoda: Przed nami noce z przymrozkami Kolejne noce będą bardzo zimne, przyniosą przymrozki / fot. pixabay

Za nami ostatnia tak ciepła noc. W wielu regionach kraju temperatura nie spadła poniżej 15 stopni, a miejscami w najchłodniejszym momencie notowano aż 18 stopni. Kolejne noce będą bardzo zimne, przyniosą przymrozki - informuje serwis Twoja Pogoda.

18,4 stopnia to najniższa temperatura odnotowana w nocy z wtorku na środę (15/16.09) w Zielonej Górze. Zaledwie 1,6 stopnia zabrakło, aby można ją było nazwać nocą tropikalną. Tego typu noce zdarzają się bardzo rzadko w środku lata, a co dopiero we wrześniu.

Jednak nad Polskę napływa nietypowo gorąca masa powietrza, która podnosi temperatury popołudniami do 30 stopni w cieniu. Nic więc dziwnego, że bardzo ciepło jest też nocami. Wśród najcieplejszych regionów w nocy oprócz Ziemi Lubuskiej znalazło się też Pomorze i wybrzeże, gdzie notowano nie mniej niż 17 stopni.

Nadchodzące duże ochłodzenie najbardziej da nam się we znaki właśnie w nocy, kiedy temperatury będą miejscami nawet o przeszło 10 stopni niższe od tych, które obecnie notujemy. Już w nocy ze środy na czwartek (16/17.09) w północnych regionach będzie poniżej 10 stopni.

Więcej w serwisie Twoja Pogoda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI