Pogoda: Przed nami bardzo ciepłe i słoneczne dni. Później się ochłodziwww.sadyogrody.pl - 21 września 2020 14:28


Dni słonecznej i bardzo ciepłej aury są już policzone. Wszystko wskazuje na to, że pogoda tym razem dostosuje się do kalendarza, ponieważ w sam raz na pierwsze dni jesieni nadciągną ulewne deszcze, a temperatura mocno się obniży - informuje Twoja Pogoda.

Od poniedziałku do środy (21-23.09) będziemy cieszyć się powiewami późnego lata. Pięknej pogody będzie bronić potężny wyż panujący nad rejonem Morza Czarnego, a więc tam, gdzie być powinien, abyśmy mogli mówić o prawdziwym babim lecie.

Niebo przez całą dobę będzie się mienić błękitem, a jeśli pojawią się na jego tle jakieś obłoczki, to będą to niegroźne, za to bardzo malownicze, chmury pierzaste, które nie przyniosą nawet kropli deszczu.

Popołudniami termometry pokazywać będą w cieniu przeważnie od 24 do 26 stopni. Nawet na Pomorzu i Suwalszczyźnie, gdzie będzie najchłodniej, odnotujemy co najmniej 23 stopni. Na południu i w centrum lokalnie będzie nawet 28 stopni.

W środę (23.09) późnym popołudniem, wieczorem i w nocy od południa kraju w kierunku centrum będą wędrować deszczowe chmury, które miejscami mogą też przynieść wyładowania atmosferyczne. To będzie początek radykalnej zmiany w pogodzie, która z lata przeniesie nas do jesieni.

Więcej w serwisie Twoja Pogoda.