Pogoda: Poniedziałek z temperaturą do 24 stopni

Autor: PAP 04 października 2021 09:11

Pogoda: Poniedziałek z temperaturą do 24 stopni W poniedziałek Polska będzie w masie ciepłego powietrza. / fot. shutterstock

W poniedziałek Polska będzie w masie ciepłego powietrza. Miejscami, na Górnym Śląsku i w Małopolsce, temperatura maksymalna może osiągnąć 24 stopnie Celsjusza - powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według meteorologów IMGW poniedziałek rano będzie słoneczny i z niewielkim zachmurzeniem na wschodzie i w centrum kraju. Na zachodzie zachmurzenie będzie większe. Nad samym morzem, w północno zachodnim krańcu Polski, możliwe są słabe, przelotne opady deszczu.

"Polska pozostaje w masie ciepłego powietrza i związanego z nim wyżu. Na krańcach zachodnich pojawi się strefa opadów, jednak jeszcze przez dwa, trzy dni będzie się utrzymywać przy zachodniej granicy. W poniedziałek nad morzem i we wschodniej części kraju temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 16 do 21 stopni. Na pozostałym obszarze Polski spodziewamy się temperatury od 22 do 24 stopni Celsjusza" - powiedziała Dąbrowska.

W ciągu dnia wiatr będzie umiarkowany, na wschodzie i w centrum kraju z kierunku południowo-wschodniego, a na zachodzie z zachodniego i północno-zachodniego. W porywach prędkość wiatru dojdzie do 55 km/h. W górach lokalnie wiatr osiągnie 80 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI