Pogoda: Po południu możliwe burze

Autor: PAP 09 sierpnia 2022 15:03

Pogoda: Po południu możliwe burze We wtorek po południu na północnym wschodzie mogą pojawić się burze. / fot. shutterstock

Jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk, we wtorek po południu na północnym wschodzie mogą pojawić się burze. Słonecznie za to powinno być na Wybrzeżu, Pomorzu i w pasie od Opolszczyzny przez Górny Śląsk, Świętokrzyskie po Lubelszczyznę.

Tomczuk dodała, że na pozostałym obszarze kraju będzie zachmurzenie umiarkowane - okresami duże, możliwe są też słabe opady deszczu.

"Od Podhala po Bieszczady pochmurnie, w Bieszczadach deszcz" - wskazała Tomczuk.

Prognoza synoptyczna Małgorzaty Tomczuk zakłada, że temperatura maksymalna wyniesie 21-22 stopnie Celsjusza nad morzem i na Suwalszczyźnie, w centrum 24 st. C i 26 stopni na krańcach zachodnich.

Podkreśliła, że powieje słaby wiatr, z kierunków północnych i wschodnich.

"W nocy pogodnie. Tylko na wschodzie początkowo zanikające przelotne opady deszczu. Najchłodniej na północy ok. 9 stopni Celsjusza, najcieplej natomiast zachodzie 14 stopni" - wskazała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Zaznaczyła, że w drugiej połowie nocy na północy pojawią się krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 400 metrów. Wiatr słaby, z kierunków północnych i wschodnich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI