Pogoda: Piątek bezchmurny i pogodny

Autor: PAP 07 stycznia 2022 13:01

Pogoda: Piątek bezchmurny i pogodny Pogoda: Piątek bezchmurny i pogodny/ fot. shutterstock.com

Jak informuje IMGW, południowo-zachodni i częściowo środkowa Europa jest w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Polska jest w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, tylko pod koniec dnia na krańcach zachodnich zaznaczy się wpływ zatoki niżowej z frontem okluzji, związanej z niżem znad południowej Skandynawii. Arktyczna masa powietrza będzie wypierana na wschód przez napływające z zachodu powietrze polarne morskie. W południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

Jak będzie pogoda w piątek ?

W piątek w kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na północy oraz zachodzie okresami duże i tam miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st. C na wschodzie i północy do 2 st. C na zachodzie i południu; chłodniej jedynie na Podhalu, około -5 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy i zachodzie miejscami opady śniegu, na zachodzie też deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -9 st. C na południowym wschodzie, około -4 st. C w centrum do 1 st. C na północnym zachodzie.

W kotlinach karpackich silny mróz, od -18 st. C do -15 st. C; lokalnie w obniżeniach terenu na południowym wschodzie od -12 st. C do -10 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI