×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda: Od środy częściowe zachmurzenie i opady deszczu

Autor: PAP 04 sierpnia 2020 15:13

Pogoda: Od środy częściowe zachmurzenie i opady deszczu Częściowo centralna oraz wschodnia część basenu Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów/ fot.pixabay.com

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo centralna oraz wschodnia część basenu Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtował będzie wyż z centrami nad Azorami, Polską oraz północno-zachodnią Rosją.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu, tylko na południowym wschodzie zaznaczy się jeszcze wpływ zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym związanej z niżem znad Adriatyku. Przeważający obszar kraju będzie w ciepłej i suchej masie powietrza, jedynie na południowym wschodzie zalegać będzie nieco wilgotniejsze powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie na ogół duże i tam przelotne opady deszczu, a po południu na Podkarpaciu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21 st. C na Podkarpaciu do 26 st. C na zachodzie; chłodniej na Helu i Podhalu, około 19 st. C. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków północnych.

W nocy pogodnie, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie na ogół duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. C na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich, około 14 st. C na przeważającym obszarze, do 17 st. C na Zamojszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st. C na Podhalu, około 25 st. C na przeważającym obszarze, do 28 st. C na Zamojszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI