×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda: niedziela pochmurna; na wschodzie marznące opady

Autor: PAP 22 stycznia 2023 06:10

Pogoda: niedziela pochmurna; na wschodzie marznące opady Pogoda: niedziela pochmurna; na wschodzie marznące opady/ fot.shutterstock.com

W niedzielę do Polski napływać będzie ciepłe powietrze polarno - morskie. Jak powiedziała PAP Agnieszka Prasek z IMGW-PIB, na wschodzie i południowym wschodzie możliwe są opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź.

Jak przekazała PAP Agnieszka Prasek z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, za sprawą niżu znad Włoch w niedzielę do Polski napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Pogoda na niedzielę 22 stycznia

"W niedzielę zachmurzenie będzie duże i całkowite, z przejaśnieniami i rozpogodzeniami w części wschodniej i południowo-wschodniej kraju. Tam też możliwe są opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od zera do plus jednego stopnia Celsjusza. Najcieplej będzie na północnym zachodzie, gdzie możliwe są 4 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny, z kierunku północno-wschodniego" - powiedziała Agnieszka Prasek z IMGW-PIB.

Z nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie będzie przeważnie duże. Przejaśnienia możliwe są na północy i północnym wschodzie i tam spodziewane są marznące opady deszczu i mżawki. Na południowym wschodzie i wschodzie prognozowane są mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Lokalnie spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od zera do minus 1 na południowym zachodzie i południu do minus 5 stopni na północnym wschodzie. Wiatr z kierunków północno-wschodnich, przeważnie słaby, tylko na Wybrzeżu będzie umiarkowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI