×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda: niedziela chłodna i pochmurna

Autor: PAP 19 grudnia 2021 10:33

Pogoda: niedziela chłodna i pochmurna Przez cały dzień niedziela będzie pochmurna na przeważającym obszarze kraju/ fot.pixabay.com

Przez cały dzień niedziela będzie pochmurna na przeważającym obszarze kraju - powiedziała  synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska. Dodała, że kolejne dni i noce będą coraz chłodniejsze.

Według Grażyny Dąbrowskiej z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy niedziela niemal w całym kraju będzie pochmurna i ze słabymi opadami deszczu. W wysokich partiach gór może spaść do 15 cm śniegu.

"W niedzielę większe przejaśnienia mogą wystąpić głównie na północnym zachodzie kraju i tam nie powinno padać. Na pozostałym obszarze Polski prognozujemy słabe opady deszczu, które od północy będą przechodziły w deszcz ze śniegiem. Deszcz ze śniegiem spadnie także na Pogórzu Karpackim, a w Karpatach śnieg. Ma to związek z wolno postępującym ochłodzeniem. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 1 stopnia C. na Pogórzu Karpat, przez 4-5 st. C. w centrum, do 7 st. C. nad morzem. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny w całym kraju. Na Wybrzeżu w porywach może osiągnąć 70 km/h. W górach siła wiatru dojdzie do 90 km/h, co w połączeniu z opadami śniegu może spowodować zawieje i zamiecie śnieżne" - powiedziała synoptyk IMGW.

Noc z niedzieli na poniedziałek nadal pochmurna, szczególnie na południu i na wschodzie Polski. Na zachodzie możliwe są większe przejaśnienia. Na wschodnim Pomorzu i na Mazurach oraz na południu kraju spodziewane są opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. W wysokich partiach Sudetów pokrywa śnieżna może wzrosnąć o 6 cm, a w Karpatach od 8 do 15 cm. Temperatura minimalna w nocy od minus 2 do plus 3 stopni C. W rejonach podgórskich Karpat możliwe są lokalne spadki temperatur do minus 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty. Na Wybrzeżu do 70 km/h, w Karpatach do 85 km/h z kierunku północno-zachodniego i północnego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI