Pogoda: Niedziela bez deszczu i z temperaturami do 23 st.C

Autor: PAP 03 października 2021 09:50

Pogoda: Niedziela bez deszczu i z temperaturami do 23 st.C Pogoda: Niedziela bez deszczu i z temperaturami do 23 st.C/ fot.shutterstock.com

Pod względem warunków pogodowych niedziela będzie kontynuacją soboty, z jeszcze większą ilością słońca i temperaturami dochodzącymi do 23 stopni Celsjusza - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Niedziela będzie bezdeszczowa w całym kraju. Nieco więcej chmur pojawi się nad morzem i na zachodzie Polski, jednak, jak powiedziała PAP Ewa Łapińska z IMGW, tam także spodziewane są przejaśnienia.

"Porównując niedzielę do soboty, można powiedzieć, że będzie to jeszcze ładniejszy dzień. Rano temperatura będzie wahała się od 8 stopni na wschodzie do około 15 na północnym zachodzie, ale z każdą godziną będzie coraz wyższa. W niedzielę maksymalne temperatury wyniosą od 15 stopni na Suwalszczyźnie, 21-22 stopnie w centrum, do 23 stopni na południowym zachodzie. Ciepło będzie także nad morzem, gdzie termometry wskażą 19-20 stopni" - powiedziała Łapińska.

W całym kraju będzie wiał wiatr umiarkowany z kierunków południowych. Nad morzem w porywach będzie osiągał prędkość do 70 km/h, a w wysokich partiach Tatr nawet 90 km/h. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI