Pogoda: Najpierw upał, później nagłe ochłodzenie i przymrozki

Autor: www.sadyogrody.pl/ Twoja Pogoda 14 września 2020 15:58

Pogoda: Najpierw upał, później nagłe ochłodzenie i przymrozki Przed nami trzy gorące dni z temperaturą do nawet 30 stopni. Później przyjdzie ochłodzenie z przymrozkami/ fot. unsplash

Przed nami trzy bardzo ciepłe dni, podczas których wróci późny upał. Jednocześnie będzie słonecznie i bez deszczu. Zmiany czekają nas od czwartku, kiedy zacznie padać i grzmieć, a temperatura spadnie tak gwałtownie, że koniec tygodnia przyniesie przymrozki - informuje serwis Twoja Pogoda.

Od południowej Polski w kierunku Alp i zachodnich wybrzeży Morza Czarnego rozciąga się strefa wyżowa, która zapewnia nam słoneczną, suchą i bardzo ciepłą aurę. Do środy (16.09) włącznie termometry popołudniami będą pokazywać w cieniu powyżej 25 stopni.

Najgoręcej będzie na zachodzie, południu i w centrum, gdzie temperatura sięgnie 30 stopni, a lokalnie może dolną granicę upału przekraczać. Przy bezchmurnym niebie będziemy się mogli poczuć, jak w samym środku lata.

Diametralne zmiany w pogodzie czekają nas dopiero w czwartek (17.09). Wtedy nastąpi duży spadek ciśnienia będący zapowiedzią przejścia przez Bałtyk ośrodka niżowego. Będzie z nim związany chłodny front atmosferyczny, który przyniesie nam wzrost zachmurzenia, deszcze i burze.

Więcej w serwisie Twoja Pogoda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI