Pogoda: Nadchodzą przymrozki

Autor: twojapogoda.pl 03 września 2021 12:32

Pogoda: Nadchodzą przymrozki Termometry będą wczesnym rankiem pokazywać poniżej 5 stopni, a miejscami blisko zera. / fot. pixabay

Wkraczamy w okres bardzo dużych wahań temperatury między porankami i popołudniami. W ciągu zaledwie 6 godzin może się ocieplać nawet o 20 stopni - czytamy w serwisie twojapogoda.pl.

Przez kilka kolejnych dni będziemy się zmagać z bardzo zimnymi nocami i porankami. Wlewające się zimne powietrze najpierw dotrze nad północny wschód, a następnie będzie zmierzać w kierunku zachodnim i południowym, obejmując jeszcze przed końcem weekendu cały kraj.

Nadchodzą przymrozki 

Termometry będą wczesnym rankiem pokazywać poniżej 5 stopni, a miejscami blisko zera.

Przy gruncie można spodziewać się przymrozków, choć nie będą one bardzo duże, przeważnie do -2/-3 stopni, tylko punktowo do -5 stopni. Na trawach i wszelkich przedmiotach znajdujących się blisko powierzchni ziemi pojawi się szron.

Po wschodzie słońca temperatura zacznie gwałtownie rosnąć i po południu będzie bardzo ciepło, na ogół 15-20 stopni, a miejscami nawet do 25 stopni w cieniu. To oznacza skok temperatury między rankiem a popołudniem nawet o 20 stopni.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI