Pogoda na zbiory: od poniedziałku zrobi się chłodniej

Autor: PAP 26 września 2022 09:26

Pogoda na zbiory: od poniedziałku zrobi się chłodniej Pogoda na zbiory: Od poniedziałku zrobi się chłodniej / fot.shutterstock.com

Niedziela była ostatnim pogodnym dniem z temperaturami do 20 stopni Celsjusza. Jak powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB, od zachodu do Polski wkracza niż z frontem atmosferycznym. Przez najbliższe dni pogoda będzie "w kratkę".

Przed nami opady deszczu

Jak przekazała PAP Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w ciągu najbliższych kilku dni należy spodziewać się pogody w "kratkę". Typowo jesiennie, a słoneczne chwile będą przeplatały się z opadami deszczu. Głównie na zachodzie odczuwalny będzie spadek temperatury.

"Już w poniedziałek od zachodu nad Polskę nasunie się zatoka niżowa z frontem atmosferyczny, który powoli będzie wędrował do centrum kraju. Według naszych szacunków w południe dojdzie do linii od Zatoki Gdańskiej po Śląsk. W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Więcej słońca we wschodniej połowie kraju. Od Kaszub, Warmii na północy, po Śląsk i Małopolskę na południu, możliwe są słabe burze i niezbyt duże opady deszczu" - Tomczuk.

Jak przekazała, temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 14-15 stopni Celsjusza na północy kraju, do 17-18 stopni w centralnej i południowo-zachodniej części Polski.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wszędzie możliwe są lokalne, słabe opady deszczu i mgły. Temperatura minimalna wyniesie od 6 do 9 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie nad morzem - około 10-11 stopni. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI