Jak przekazał PAP Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę najcieplej będzie na zachodzie kraju. Tam lokalnie nawet 37 stopni Celsjusza, dlatego dla zachodniej części Polski IMGW wydał ostrzeżenia przed upałem najwyższego trzeciego stopnia.

Upały w Polsce - jakie temperatury? 

"Po południu w całym kraju słonecznie, zachmurzenie nie będzie wykraczać poza umiarkowane, więcej chmur może być tylko na Suwalszczyźnie. Tam najchłodniej. 24-25 stopni Celsjusza spodziewanych jest w woj. podlaskim" - powiedział synoptyk IMGW.

Z kolei w centrum kraju temperatura wyniesie ok. 31 stopni Celsjusza.

Poza upałami w prognozach brak groźnych zjawisk.

Wiatr będzie słaby na zachodzie, lokalnie umiarkowany z kierunków zmieniających się.

"W nocy bez większych zmian w pogodzie. Nadal bezchmurnie, ewentualnie zachmurzenie małe głównie na zachodzie kraju" - podał Walczak.

Najchłodniejsza noc z temperaturą 13-15 stopni zapowiada się na wschodzie. Najcieplej będzie na zachodzie. Tam do 22 stopni Celsjusza. "Przy takich temperaturach na zachodzie możemy mówić o nocy tropikalnej" - zaznaczył synoptyk IMGW.

Wiatr tylko na zachodzie slaby i umiarkowany południowo-wschodni. Natomiast nad resztą kraju będzie przeważnie słaby, zmienny.