×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda na środę i czwartek: będzie ciepło i pogodnie

Autor: PAP 12 sierpnia 2020 10:14

Pogoda na środę i czwartek: będzie ciepło i pogodnie Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Wschodnia są pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi/fot.shutterstock.com

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Wschodnia są pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominują wyże. Polska jest w zasięgu słabego wyżu z centrami nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarne morskie, na wschodzie chłodniejsze, na zachodzie cieplejsze.

W środę w kraju słonecznie, tylko w górach okresami zachmurzenie umiarkowane lub duże i w Tatrach możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st. na północnym wschodzie, około 25 st. w centrum, do 29 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, wschodni i północno-wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8 st., na północnym wschodzie, około 13 st. w centrum, do 17 st. na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich od 9 do 12 st. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W czwartek pogodnie, a w Karpatach Zachodnich także okresami duże i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym wschodzie i na zachodnim wybrzeżu, około 26 st. w centrum, do 31 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków wschodnich, lokalnie zmienny.

W środę w Warszawie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W czwartek w stolicy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, wschodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI