Pogoda na piątek: Ciepło i słonecznie

Autor: PAP 03 czerwca 2022 12:02

Pogoda na piątek: Ciepło i słonecznie Piątek zapowiada się słonecznie, ciepło i bezdeszczowo w całym kraju / fot. shutterstock

Piątek zapowiada się słonecznie, ciepło i bezdeszczowo w całym kraju – powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. W nocy zacznie się chmurzyć od południowego zachodu. Spodziewany jest deszcz, a w obszarze Przedgórza Sudeckiego, Dolnego Śląska niewykluczone są burze.

Pogoda na piątek - ciepło i słonecznie 

Jak przekazała PAP Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w piątek ma być słonecznie w całym kraju.

Spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów deszczu.

W dzień na przeważającym obszarze kraju temperatura od 20 do 26 stopni Celsjusza. Jedynie w części północnej, szczególnie na Wybrzeżu i krańcach północno-wschodnich, będzie chłodniej, od 17 do 19 stopni.

Wiatr na ogół słaby, tylko na północy i na Przedgórzu Sudeckim będzie umiarkowany. Powieje z kierunków południowych i zachodnich.

Zachmurzenia w nocy 

W nocy z piątku na sobotę zacznie się chmurzyć. "Od południowego zachodu postępować będzie w kierunku centrum strefa wzrostu zachmurzenia do dużego. Za tym pójdą przelotne opady deszczu. Niewykluczone, że na obszarze Przedgórza Sudeckiego, Dolnego Śląska będą burze" - powiedziała synoptyk.

Dodała, że pogodnie pozostanie przez prawie całą noc tylko na północy i północnym wschodzie.

W burzach może spaść ok. 15 l na m kw. deszczu. Lokalnie, w rejonach podgórskich Sudetów, opady podczas burz mogą być jednostajne, silniejsze do ok. 20 l na m kw. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 65 km/h.

Noc ciepła. "Tam, gdzie będzie jeszcze pogodnie, prognozujemy od 7 do 10 stopni Celsjusza. Nad morzem ok. 12 stopni. Na obszarze, gdzie będzie wzrastało zachmurzenie, temperatura kształtować się będzie na poziomie od 13 do nawet 15 stopni Celsjusza" - przekazała Dąbrowska.

Wiatr na przeważającym obszarze kraju ma być słaby z kierunków wschodnich, miejscami umiarkowany. Na Wybrzeżu powieje słabo, ale z północy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI