Pogoda na jutro 25 listopada

Autor: www.sadyogrody.pl/PAP 24 listopada 2022 15:04

Pogoda na jutro 25 listopada Pogoda na jutro 25 listopada/ fot.shutterstock.com

Nastała prawdziwie zimowa aura. Jednak oprócz śniegu i mrozu przyjdzie nam się zmagać także z gołoledzią. Jaka będzie pogoda 25 listopada?

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowo-wschodnia oraz północno-zachodnia będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże z centrami nad Hiszpanią, Węgrami oraz Półwyspem Kolskim. Polska będzie w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia.

Nadal będzie napływać zimne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Jaka pogoda w piątek 25 listopada?

Jak przewidują synoptycy w piątek zachmurzenie będzie duże i całkowite. Na wschodzie i miejscami w centrum opady śniegu i śniegu z deszczem, na zachodzie słabe opady deszczu lub mżawki. Początkowo miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Niestety ale takie opady spowodują że drogi w wielu miejscach śliskie.

Temperatura maksymalna od -2 st.C na północnym wschodzie, około 2 st.C w centrum do 7 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni, w Tatrach i Beskidach lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI