Pogoda na dziś- środa 30.11. Będzie ponuro i wilgotno

Autor: PAP 30 listopada 2022 09:03

Pogoda na dziś- środa 30.11. Będzie ponuro i wilgotno Prognoza pogody na 30 listopada/ fot.shutterstock.com

Jaka będzie pogoda w środę 30 listopada?

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad wschodnią i środkową Europą nadal dominować będzie rozległy wyż z centrum nad zachodnią Rosją. Ośrodki niżowe obecne będą u wybrzeży Portugalii nad Morzem Jońskim. Polska będzie na skraju wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie umiarkowanie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda na środę 30 listopada

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i południowym zachodzie kraju. Lokalnie na północy i północnym wschodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, na wschodzie także śniegu, początkowo niewielka możliwość wystąpienia marznącej mżawki powodującej gołoledź. Rano gdzieniegdzie będą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st.C. na Suwalszczyźnie, Podlasiu i Kaszubach do 4 st.C. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie. Lokalnie na północy i wschodzie kraju możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem oraz marznącej mżawki powodującej gołoledź. Miejscami mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4 do 0 st.C, nad morzem do 1 st.C, chłodniej w dolinach górskich Karpat, od -6 do -4st.C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Lokalnie możliwe bardzo słabe opady śniegu lub mżawki. Temperatura maksymalna 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI