Pogoda na 9 i 10 grudnia: Spadnie deszcz ze śniegiem

Autor: PAP 09 grudnia 2020 09:56

Pogoda na 9 i 10 grudnia: Spadnie deszcz ze śniegiem Pogoda na 9 i 10 grudnia: Spadnie deszcz ze śniegiem/ fot. shutterstock.com

Jak informuje IMGW, na wschodzie Europy nadal dominuje silny wyż znad Rosji, na pozostałym obszarze kontynentu przeważają niże. Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Rosji, tylko nad krańce południowo-zachodnie sięga zatoka niżu znad północnych Włoch. Nad Polską utrzymuje się dość ciepłe powietrze polarne morskie.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Na wschodzie i krańcach zachodnich możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 st.C na Suwalszczyźnie do 1 st.C w centrum kraju i 4 st.C na zachodzie i południowym zachodzie oraz 5 st.C lokalnie w dolinach karpackich. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie oraz nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Słabe opady śniegu, na wschodzie kraju także opady deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie marznące opady deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5 st.C na północnym wschodzie i lokalnie w dolinach górskich do 0 st.C na zachodzie oraz miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i nad morzem porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 55 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na wschodzie kraju przejściowo marznące opady deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st.C do 2 st.C, cieplej na południowym wschodzie, od 3 st.C do 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże lub całkowite. Temperatura maksymalna około 0 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie całkowite. Możliwe słabe opady śniegu lub śniegu ziarnistego. Temperatura minimalna około -1 st.C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie całkowite. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, miejscami marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna około 2 st.C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI