W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, zwłaszcza początkowo na wschodzie, a pod wieczór na zachodzie. Miejscami opady deszczu, jedynie na Podkarpaciu jeszcze o natężeniu umiarkowanym i tam suma opadów do 15 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Rano lokalnie jeszcze mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 13 st. C na południowym wschodzie do 17 st. C na północnym wschodzie; w obszarach podgórskich od 10 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, przeważnie z kierunków zachodnich, pod wieczór skręcający na zachodzie na południowy.

W nocy na zachodzie i północy zachmurzenie duże, na północnym wschodzie w pierwszej połowie nocy z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na pozostałym obszarze pogodnie. W północno-zachodniej połowie kraju miejscami słabe opady deszczu. Na wschodzie i południu lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5 st. C na południowym wschodzie, 9 st. C w centrum, do 12 st. C na zachodzie; w obszarach podgórskich Beskidów od 3 st. C do 5 st. C, choć lokalnie w kotlinach górskich spadek temperatury do 1 st. C. Wiatr słaby, od zachodu wzmagający się do umiarkowanego, a nad morzem dość silnego, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni, jedynie początkowo na wschodzie, zachodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, pod wieczór rozpogodzenia. Przed południem możliwy słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby, zachodni, pod wieczór skręcający na południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, początkowo południowo-zachodni, potem południowy. W piątek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr przeważnie słaby, południowy i południowo-zachodni.