Pogoda na 5 i 6 lutego: Przed nami opady śniegu i deszczu ze śniegiemPAP - 05 lutego 2019 09:13


Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz basen Morza Śródziemnego są w zasięgu niżów z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, południową Szwecją i Morzem Śródziemnym. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Portugalią, południowymi Niemcami i wschodnią Białorusią. Północna Polska jest w zasięgu frontu okluzji związanego z niżem znad południowej Skandynawii. Pozostały obszar kraju jest na skraju wyżu znad wschodniej Białorusi. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami na północnym zachodzie i południowym wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na Roztoczu i Podkarpaciu także mżawki. Temperatura maksymalna od -1 st. na Suwalszczyźnie do 3 st. na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim, w rejonach podgórskich około -2 st. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na południu kraju. Gdzieniegdzie słabe opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -6 st. na południowym zachodzie do 0 st. na północy, nad morzem od 0 do 2 st., w kotlinach górskich od -8 do -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni.

W środę zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami, z wyjątkiem południowo-zachodniej i centralnej części kraju, słabe opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, a na Pomorzu Zachodnim także deszczu. Temperatura maksymalna od 0 do 4 st., w rejonach podgórskich od -2 do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże, okresami z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.