Pogoda na 31 października: Zachmurzenie duże, ale pojawią się przejaśnienia

Autor: PAP 30 października 2020 15:31

Pogoda na 31 października: Zachmurzenie duże, ale pojawią się przejaśnienia Gdzieniegdzie na zachodzie i południu mogą pojawić się opady deszczu/ fot. unsplash.com

Jak informuje IMGW, na przeważającym obszarze kontynentu dominował będzie wyż z centrami nad Półwyspem Iberyjskim, centralną i północno-wschodnią Europą. Niże zaznaczą się w na zachodzie i na południowym wschodzie kontynentu.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, ale z zachodu na wschód przemieszczać się będą płytkie zatoki niżowe z frontami atmosferycznymi związane z rozległym niżem z rejonu Islandii. Z zachodu napłynie polarna morska masa powietrza, nad zachód kraju cieplejsza. Ciśnienie będzie rosnąć, w dzień na północnym zachodzie zacznie spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie hPa.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie na zachodzie i południu opady deszczu, na szczytach Tatr śniegu. Do godzin około południowych miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, głównie na północy i wschodzie. Temperatura maksymalna od około 8 st. C na północnym wschodzie i na obszarach podgórskich Karpat, około 12 st. C w centrum, do 15 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI