×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda na 31.10 i 1.11: Nadal pochmurnie, deszczowo i zimno

Autor: PAP 31 października 2017 11:34

Pogoda na 31.10 i 1.11: Nadal pochmurnie, deszczowo i zimno fot. pexels.com

Jak informuje IMGW, Polska północno-wschodnia jest na skraju niżu znad Rosji, pozostałe rejony są w zasięgu wyżu. Do Polski napływa chłodna, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na północnym wschodzie oraz na północy przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Na zachodzie i południowym zachodzie miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. na wschodzie do 9 st. na północnym zachodzie i nad morzem, a w rejonach podgórskich od 0 do 5 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, we wschodniej połowie Polski w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny, w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu, na wschodzie kraju deszczu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. na wschodzie, 2 st. w centrum, do 8 st. na północnym zachodzie oraz na wybrzeżu, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie -3 st. Wiatr umiarkowany, na północnym zachodzie okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h.

W środę zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na południowym wschodzie do 8 st. w centrum i 12 st. na północnym zachodzie, w rejonach podgórskich od 4 do 7 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, na Pomorzu porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie początkowo zachmurzenie umiarkowanego, stopniowo wzrastające do do dużego. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie duże, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI