Pogoda na 30.12: Miejscami deszcz, w górach spadnie śnieg

Autor: PAP 30 grudnia 2020 10:45

Pogoda na 30.12: Miejscami deszcz, w górach spadnie śnieg Pogoda: Miejscami deszczowo, w górach spadnie śnieg/fot. shutterstock.com

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż z głównym ośrodkiem nad Danią, jedynie wschód oraz częściowo zachód kontynentu jest w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Polska znajduje się pod wpływem powoli wypełniającego się niżu znad Danii, w powietrzu polarnym morskim. Na południowym wschodzie i wschodzie kraju zaznacza się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu, wschodzie i w centrum opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm.

Temperatura maksymalna od 2 st.C, 3 st.C na północnym zachodzie do 6 st.C, 7 st.C miejscami na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południowym zachodzie również z rozpogodzeniami. We wschodniej połowie kraju miejscami opady deszczu bądź deszczu ze śniegiem, w Karpatach śniegu.

Liczne mgły, także marznące, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -4 st.C na południowym zachodzie do 1 st.C, 2 st.C na wschodzie i 3 st.C lokalnie na krańcach południowo-wschodnich; w kotlinach górskich miejscami spadek temperatury do -7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, tylko na południu słaby, zmienny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI