×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda na 30.03: Lekki deszcz i lokalne rozpogodzenia

Autor: PAP 30 marca 2021 09:45

Pogoda na 30.03: Lekki deszcz i lokalne rozpogodzenia We wtorek we wschodniej części kraju spodziewany jest deszcz/ fot. shutterstock.com

We wtorek we wschodniej części kraju spodziewany jest deszcz, jednak na pozostałym obszarze prognozowane są lokalne rozpogodzenia, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz w województwie zachodniopomorskim - powiedział PAP synoptyk IMGW Mateusz Barczyk.

Jak podkreśliło IMGW, we wtorek Polska znajdzie w zasięgu wyżu znad Europy południowej, a z południowego zachodu napłynie do nas ciepłe powietrze.

W rozmowie z PAP synoptyk Instytutu Mateusz Barczyk podkreślił, że we wtorek wschód kraju "przywita nas deszczem". "Szczególnie dużo tego deszczu będzie w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, ale miejscami może padać w całej wschodniej połowie kraju, a także we wschodniej części Pomorza" - powiedział.

Na pozostałym obszarze nie powinno padać i powinny pojawić się rozpogodzenia. "Szczególnie dużo tych rozpogodzeń będzie na Ziemi Lubuskiej, na Dolnym Śląsku oraz w województwie zachodniopomorskim" - dodał Barczyk. Temperatura wyniesie od ok. 7 stopni na wschodzie Polski do 10 stopni Celsjusza na zachodzie.

W kolejnych dniach pogoda ma ulegać poprawie, a najładniejsza aura spodziewana jest w środę - temperatura ma wtedy wynieść od 15 stopni do 21 stopni Celsjusza. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI