Pogoda na 29 września: duże zachmurzenie i deszczPAP - 28 września 2020 15:08


Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii oraz Morza Czarnego wraz z układami frontów atmosferycznych. Wyże kształtować będą pogodę na wschodzie oraz zachodzie kontynentu. Polska będzie w zasięgu rozległego niżu znad Bałkanów, w strefie frontu okluzji.

Zachód Polski pozostanie w chłodnym powietrzu polarnym morskim, nad wschodnią Polskę z południowego wschodu zacznie napływać nieco cieplejsze i wilgotniejsze powietrze, także polarne morskie.

W dzień zachmurzenie duże i całkowite, na północy większe przejaśnienia. Okresami, z wyjątkiem krańców północnych kraju, opady deszczu, na południu miejscami opady o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana suma opadów do 15 mm na południu kraju. Temperatura maksymalna od 13 st. C, 14 st. C na południu i miejscami w centrum do 18 st. C, 19 st. C na północy i północnym wschodzie; na obszarach górskich chłodniej od 10 st. C do 12 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych.