Pogoda na 28 grudnia: Będzie zimno i wietrznie

Autor: PAP/TVN Meteo 28 grudnia 2020 09:52

Pogoda na 28 grudnia: Będzie zimno i wietrznie W poniedziałek pojawią się opady deszczu, powieje też silny wiatr/ fot. shutterstock.com

W poniedziałek pojawią się opady deszczu, powieje też silny wiatr, który w porywach będzie rozpędzać się do 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 stopni - podaje TVN Meteo.

Polska znalazła się w przedniej części niżu Hermine, w silnym strumieniu ciepłego powietrza z południa, stąd dość wysoka temperatura jak na koniec grudnia oraz silny wiatr południowy i południowo-wschodni, w górach wiejący powyżej 100 kilometrów na godzinę.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na północy i wschodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na obszarach podgórskich i w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm.

Temperatura maksymalna od 2°C na północy do 7°C na południowym wschodzie, na obszarach podgórskich od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-wschodni. W Sudetach porywy do 110 km/h, w Tatrach do 140 km/h.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI