Pogoda na 26 listopada: Będzie pogodnie i słonecznie

Autor: PAP 25 listopada 2020 16:18

Pogoda na 26 listopada: Będzie pogodnie i słonecznie Pogoda na 26 listopada: Będzie pogodnie i słonecznie/ fot. shutterstock.com

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski oraz Skandynawia znajdą się w zasięgu niżów z ośrodkami nad południową Portugalią oraz nad Finlandią, z którymi związane będą układy frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Bałkanami.

Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego wyżu, jedynie na północną część kraju będzie miała wpływ płytka zatoka niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Zatoki Botnickiej w rejon Morza Białego.

Po południu nad województwa północno-zachodnie nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w tej samej polarnej morskiej masie powietrza, jedynie pod koniec dnia nad północny zachód napłynie chłodniejsze powietrze.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, głównie na północy i północnym zachodzie oraz w rejonie mgieł. Lokalnie przed południem, głównie na północy, zachodzie i w centrum mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.

Temperatura maksymalna od 2 st. C na północnym wschodzie, około 4 st. C w centrum, do 6 st. C, 7 st. C na zachodzie i 8 st. C miejscami nad morzem; w kotlinach górskich od 1 st. C do 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, pod wieczór nad morzem dość silny i porywisty, południowo-zachodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI