×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda na 24 i 25 sierpnia: deszcz i lekkie ochłodzenie

Autor: PAP 23 sierpnia 2020 23:09

Pogoda na 24 i 25 sierpnia: deszcz i lekkie ochłodzenie Z zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie./ fot. shutterstock.com

Europa Północna i częściowo Środkowa oraz Południowo-wschodnia będą pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy wysokiego ciśnienia. Polska znajdzie się w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Skandynawią.

Początkowo na południowo-wschodnich krańcach kraju utrzyma się strefa falującego frontu, nad ranem nad wybrzeże i Pomorze nasunie się chłodny front atmosferyczny. Z zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek do godz. 20.00 zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na Pomorzu oraz w Karpatach miejscami burze, również z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm w Karpatach i 20 mm na Pomorzu. Temperatura maksymalna 21 st. C na zachodzie i północy do 25 st. C na południowym wschodzie, tylko nad morzem i w kotlinach górskich od 19 do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, zachodni i południowo-zachodni. W trakcie burz wiatr porywisty, na Pomorzu w porywach do 65 km/h.

W nocy na południu i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, we wschodniej części wybrzeża również burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 10 st. C w kotlinach górskich i 12 st. C miejscami na wschodzie do 15 st. C w centrum i 16 st. C nad morzem. Wiatr słaby, na południowym wschodzie zmienny, na pozostałym obszarze zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami na Pomorzu Gdańskim oraz wschodzie kraju również burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna od 21 do 23 st. C, tylko nad morzem i w kotlinach górskich od 18 do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI