Pogoda na 16 grudnia: Miejscami opady deszczu lub mżawki

Autor: PAP 15 grudnia 2020 14:40

Pogoda na 16 grudnia: Miejscami opady deszczu lub mżawki Pogoda na 16 grudnia: Miejscami opady deszczu lub mżawki/ fot. shutterstock.com

Jak informuje IMGW, wyż znad Rosji sięga klinem poprzez Ukrainę, Białoruś i Bałkany po Grecję i Włochy. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia. Południowo-wschodnia i wschodnia Polska są w zasięgu klina wyżu znad Rosji. Pozostały obszar kraju jest na skraju niżu znad Atlantyku, a nad północny zachód nasunie się układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu stopniowo napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

W środę zachmurzenie duże, początkowo na południowym wschodzie z większymi przejaśnieniami. W zachodnich i północnych regionach kraju spadnie słaby deszcz lub mżawka o sumie do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Na północnym zachodzie i początkowo na południowym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m.  

Temperatura maksymalna od 1 st. C, 2 st. C na wschodzie i miejscami na południu, około 4 st. C w centrum, do 7 st. C na zachodzie i północnym zachodzie oraz 8 st. C lokalnie nad morzem.

Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni i północno-zachodni. Wieczorem na zachodzie wiatr słaby, zmienny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI