Pogoda na 14 stycznia: Będzie pochmurno i śnieżnie

Autor: PAP/TVN Meteo 14 stycznia 2021 09:40

Pogoda na 14 stycznia: Będzie pochmurno i śnieżnie Pogoda na 14 stycznia: Będzie pochmurno i śnieżnie/ fot. shutterstock.com

Czwartek zapowiada się pochmurno. Termometry pokażą maksymalnie od -5 do 2 stopni Celsjusza. W całym kraju prognozowane są opady śniegu - podaje TVN Meteo.

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski i Półwysep Skandynawski są w zasięgu klinów wyżowych. Z kolei w rejonie Kanału La Manche oraz nad Ukrainą, Białorusią i Włochami obecne są ośrodki niżowe. Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Ukrainy oraz Białorusi. Z północnego wschodu napływa coraz chłodniejsze, wilgotne powietrze.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. Na obszarach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, w Karpatach do 15 cm. Temperatura maksymalna od -5 st.C na Suwalszczyźnie i Podhalu do 2 st.C na Pomorzu Zachodnim i 3 st.C nad morzem. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h nad morzem, z kierunków północnych. W Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h, a w Tatrach do 80 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu, na zachodnim wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. W woj. pomorskim i na terenach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm - 7 cm. Temperatura minimalna od -15 st.C na północnym wschodzie i Podhalu do -7 st.C w centrum i -2 st.C na północnym zachodzie oraz 1 st.C lokalnie na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny. W Tatrach porywy do 80 km/h, a w Sudetach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI